Erkeklere Özel Afrodizyak Yiyecekler

| Son gözden geçirme: 17/06/2011
Yazdır

Libidonuzu yüksek tutmak için gözünüzün önünde duran bazı yiyeceklerden faydalanmanız gerekiyor. Peki bu yiyecekler hangileri? İşte sihirli liste…

Karpuz
Yapılan araştırmalara göre karpuz yemek “o küçük mavi hapın” yarattığı etkilere ben zer etkiler yaratabiliyor. Bunun nedeni ise karpuzda bulunan sitrulin ve aıjinindir. Bunlar vücuttaki kan damarlarının gevşemesini sağlayan ve nitrik oksit üretiminde etkili olan maddelerdir. Viagra da bu şekilde işlev görür zaten. İşin tek farkı karpuz için özel bir reçeteye ihtiyacınız yok!

Esmer Pirinç
Esmer pirincin içinde bol bol B vitamini bulunur ki, bu da enerji seviyenizin yükselmesinde oldukça etkilidir. Esmer pirinç magnezyum açısından da zengindir. Peki ya bunlar bir araya gelince sonuç ne olur? Sağlıklı bir ereksiyon…

Tavuk
Testosteron seviyelerinin yüksek tutulması, sperm üretiminden sağlıklı üremeye, sertleşme sorunlarının engellenmesinden libido seviyelerinin düzenlenmesine kadar cinsel sağlık açısından oldukça önemlidir. Testosteron üretimi ise çoğunlukla çinko ve B6 vitamini ile gerçekleşir, tavukta her ikisi de bol miktarlarda mevcuttur.

Bal
İran’da eskiden çiftler evlendikten sonraki bir ay boyunca motive olmak için her gün bal likörü içermiş. Buna bal ayı denilmesinin nedeni de

---------- r e k l a m ----------

Yatağa girmeden önce dolabın kapağını bir açın bakalım!

buradan geliyormuş. Balda testosteron üretiminde etkin olan B vitamini bol miktarlarda bulunur. Ayrıca baldaki fruktoz kişiye güç vermesinin dışında istikrarlı bir enerji artımının sağlanmasında da etkili. Balı yedikten sonra kedi gibi bir köşeye kıvrılma ihtimali çok düşük!

Midye
Midyenin afrodizyak etkisi yaratmasının nedeni çinko açısından oldukça zengin olmasından kaynaklanır. Çinko ise testosteron üretimi için elzem maddelerden biridir. Midyede ayrıca D-aspartik asit de bulunur; bu da testosteron ve östrojen gibi cinsellik hormonlarının salgılanmasında etkilidir.

Vanilyalı Dondurma
Vanilya yiyeceklerden tutun da kokulara kadar birçok şeyin içinde kullanılır. Niye mi? Yapılan araştırmalara göre vanilya kan akışım hızlandırmaya yardımcı oluyor. Bu kan akışım hızlandırıcı etki ise genital bölgede kendini belirgin bir şekilde gösteriyor. Eh artık gerisini hayal etmek de zor değil!

Acı Biber
Acı yiyeceklere yakıcı özelliği veren madde kapsaisindir. Bu madde beynin endorfin salınım hızını artırır. Acı yiyecekler sinir sistemini de harekete geçirir; bu da cinsel arzuda artışa giden yolun kapısını usul usul aralar.

Muz
Muzun içerisinde bufotenin denilen bir alkaloit (organik madde) bulunur. Bu madde kendimize güven duygusunu ve cinsellik arzusunu artırıcı niteliğe sahiptir. Bunun en yoğun olduğu yer ise kabuğun tam altındaki bölgedir. O zaman muzu incitmeden ortaya çıkarmakta fayda var!

Zencefil
Bir araştırma çerçevesinde farelere zencefil verilmiş ve bir süre sonra bu farelerin testis ağırlıklarının artığı gözlemlenmiştir. Aynı büyütücü özelliğin insanlar üzerinde de görülebileceği tahmin ediliyor.

Pages: Sayfa 1 Sayfa 2

Yazdır

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar:

Etiketler: , , , ,

Kategori: SAĞLIKLI YAŞAM

  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube