Erkeklere Özel Göbek Eritme Sırları

| Son gözden geçirme: 26/01/2012
Yazdır

Amacınız kilo vermek ise ilk adımınız düzenli beslenme olmalı.

Ne kadar antrenman yaparsanız yapın, eğer düzenli beslenme hayatınızın bir parçası değilse, göbek eritme hedefinize ulaşamazsınız. Unutmayın, açlık hissetmek vücudunuzun yağ depolamasına neden olur. Kas geliştirirken doğru beslenmeli, metabolizmanızı da hızlandırmalısınız. İşte metodu!

Kural 1; Her ana ve ara öğünde mutlaka protein yiyeceğim
Günün hangi saatinde olursa olsun, uykuda bile vücudunuz kas hücrelerini yıkar ve yeniden yapar. Connecticut Üniversitesi’nden Dr. Jeff Volek “10-15 gram protein aldığınız her seferde kas yapımını tetikleyen protein sentezini başlatmış olursunuz. En az 30 gram protein alırsanız, bu sentez üç saat devam eder ve kas yapma süreciniz uzar” diyor.

Planınız: Üç ana öğünde de en az 30 gram protein tüketin. Bunu et, deniz ürünleri, peynir, yumurta ya da sütten karşılayabilirsiniz. Her ara öğünde de 10-15 gram protein alın. İki katı yumurta da işinizi görebilir.

Kural 2; Dünyanın en kötü kahvaltısını asla yapmayacağım
Dünyanın en kötü kahvaltısı yağlı ve şekerli milkshake ile poğaça yemek değildir. Hiç kahvaltı etmemektir. Sabah uyandığınızda vücudunuzu yakıtsız bırakmış olursunuz. Unutmayın, metabolizmanızın tetiklenmesi için yemeğe ihtiyacınız var. “101 Optimal Life Foods” kitabının yazarı Dr. Dave Grotto “Günlük kalori ihtiyacınızın büyük bölümünü kahvaltıda giderirseniz, kilo kaybeder ve yağları vücudunuzdan uzak tutarsınız” diyor. Tahmin ettiğinizin tam aksine, kahvaltıyı es geçmek obezite şansını yüzde 450 artırıyor.

Planınız: Günlük ihtiyacın üçte birini yani yüzde 30-35 kadarını kahvaltıda alın. En iyi kahvaltı için proteinle tam tahılları, sağlıklı yağlar ve süt ürünleriyle harmanlayın. Örneğin sahanda yumurtayla tam tahıllı kızarmış ekmek yiyin ve yanında bir protein içeceği hazırlayın.

---------- r e k l a m ----------

Kural 3; Egzersizden önce ve sonra yemek yiyeceğim
Yemek yemeyi seviyorsanız sizin için daha iyi haber olamaz. Evet, daha çok yemeniz gerekiyor. Hollandalı ve İngiliz araştırmacıların raporuna göre egzersizden önce yemek yemek kas gelişimini hızlandırıyor. Syracuse Üniversitesi’nin araştırmasına göre ağırlık antrenmanından önce ve sonra protein almak yağ depolamanıza yardımcı olan kortizol hormonunun önünü kesiyor. Dahası, önce ve sonra alınan protein kök hücre gelişimini hızlandırıyor. Finlandiyalı araştırmacılara göre bu da kas gelişimi kadar diğer organların yenilenmesine olumlu etki ediyor.

Planınız: Egzersizden 30 dakika önce karbonhidrat ve protein ağırlıklı bir ara öğün yemek. Egzersizden hemen sonraysa protein ağırlıklı bir ana öğün yemek. Unutmayın ki kaybedilen zaman kaybedilen kas demektir.

Kaynak: Men’s Health

Yazdır

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar:

Etiketler: , ,

Kategori: BESLENME & DİYET, ERKEK SAĞLIĞI

  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube