r e k l a m

Hastamatik™, şikayetinizin sebebini bulmanıza ve doktora veya hastaneye ne zaman gitmeniz gerektiğini belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca uygun durumlarda kendi kendinizi nasıl tedavi edebileceğinizi gösterir. Hastamatik™ sayesinde tanı sürecine etkin bir şekilde katılarak, sağlık bakımınız çerçevesinde, hekiminize yardımcı olabilirsiniz.

Hastamatik™, hekiminizin yerini almak üzere değil, ne zaman doktorunuzu aramanız gerektiğine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Yalnızca yol gösterici talimatlardan oluşmaktadır ve belli olgulara ilişkin olarak, yalnızca doktorunuz tarafından doğru biçimde verilebilecek tıbbi tavsiyelerin yerini alamaz.

Bazı rahatsızlıklarda, belirtilerin kendiliklerinden hafifleyip hafiflemediklierini görmek için beklemeniz önerilecektir. Tüm durumlarda, sağduyunuzu ön planda tutun; belirtiler şiddetlenir veya sizi kaygılandıracak seviyeye gelirse, vakit kaybetmeden dokturunuzu arayın.

Her hastalık belirtisinde sizi doğru teşhise yönlendirmek üzere hazırlanmış bir dizi soru bulunmaktadır. Bu sorulara verilen yanıtlara göre Hastamatik™, durumunuzla ilgili olası rahatsızlıkları sıralayarak sizi rahatsızlıkla ilgili sayfaya yönlendirecektir.

Hastamatik™ üç kategoriye ayrılmıştır:

  • Kadınlarda baş gösteren belirtiler
  • Erkeklerde baş gösteren belirtiler
  • Bebek ve çocuklarda baş gösteren belirtiler

Her bir hastalık belirtisi, bir belirti başlığı ve onu takip eden kısa bir tanım ve sorulardan oluşmaktadır. İlk soruyu cevaplayarak başlayın. Soruların diziliş sırası, olası uygun teşhise ulaşmanız açısından önemlidir.

Hastamatik™ tarafından size sunulacak tavsiyeler aşağıdaki gibidir:

  • ACİL! 112’yi arayın veya hemen hastanenin acil birimine başvurun.
  • Hemen doktorunuzu arayın. Doktorunuzu arayın ve belirtilerinizi, ne zaman başladıklarını, nasıl farkına vardığınızı ve kendi kendine tedavi anlamında ne yaptığınızı anlatabilecek durumda olun.
  • Doktorunuzu arayın veya Doktorunuza görünün. Uygun olduğunuzda doktorunuzu arayın veya yakın bir zaman için randevu alın. Belirtilerinizi, ne zaman başladıklarını, nasıl farkına vardığınızı ve kendi kendinize tedavi anlamında ne yaptığınızı anlatabilecek durumda olun.

Bazı durumlarda, doktorunuzu aramanızdan önce, belirtilerinizin hafifleyip hafiflemediğini görmeniz için günler veya haftalar boyunca beklemeniz önerilecektir. Yine de, sağduyunuzu ön planda tutarak, eğer belirtileriniz sizi kaygılandırıyorsa vakit kaybetmeden doktorunuzu arayın.

> Hastamatik™’i kullanmak için tıklayın.

r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube