r e k l a m

 

Anksiyete
Anksiyete yaşıyorsanız, muhtemelen endişeli ve gergin hissediyorsunuz ve konsantrasyon, açık düşünme veya iyi uyuma güçlüğü çekiyorsunuzdur. Bariz bir neden yokken kaygılanabilir veya tekrarlayan endişe verici düşüncelere kapılabilirsiniz. Bazı insanların aynı zamanda baş ağrıları, aşırı terleme, göğüs ağrısı, çarpıntı, karında kramp ve genel bir yorgunluk hali gibi fiziksel bulguları da olabilir. Anksiyete strese karşı doğal bir reaksiyondur ve örneğin para ve aile meselelerinde, veya yaklaşan bir sınav öncesi anksiyete hissetmeniz normaldir. Bu tarz anksiyete stresli olaylarla baş etmenize yardım eder ve bazı olaylarda başarınızı artırabilir. Bununla birlikte anksiyete, belli bir neden olmadan çıkıyorsa, veya günlük işlerinizle baş etmenizi engelleyecek kadar şiddetliyse, normal değildir.

Yanıtlarınız anksiyetenin yaygın nedenlerinden herhangi birine işaret etmiyor. Sorununuz kısa süreli olabilir veya yaşamınızdaki farkında olmadığınız bir duruma karşı tepki olarak meydana gelmiş olabilir.

Durumunuzu gözden geçirmek üzere doktorunuza başvurmanız faydalı olacaktır. Şikayetleriniz devam ederse bir psikiyatristten yardım almayı düşünebilirsiniz. Ayrıca;

  • “Genel Anksiyete Bozukluğu” hakkında bilgi almak için tıklayın.
>> Baştan başlayın
r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube