r e k l a m

> Baş Ağrısı
Hemen hemen herkes bir zaman hafif orta şiddette, gittikçe artan ve birkaç saatte iz bırakmadan geçen bir baş ağrısı çekmiştir. Bu tarz ağrıların ciddi bir hastalığa bağlı olması ihtimali düşüktür ve genellikle gerilim, yorgunluk veya alkole bağlıdır. Bununla beraber, baş ağrınız şiddetliyse, 24 saatten fazla sürüyorsa, ağrı kesici ile hafiflemiyorsa, bir hafta içinde birkaç kez oluyorsa vakit kaybetmeden doktorunuza görünmelisiniz.

> OLASI NEDEN Boynunuzdaki kasların duruş bozukluğu veya konsantrasyondan dolayı gerilmenize bağlı olarak kasılması, baş ağrınızın en olası nedenidir (bkz. Baş Ağrısı)

> YAPABİLECEKLERİNİZ Baş ağrısını dindirmek için aşağıda önerilenleri uygulayın. Problemin tekrarlamasını önlemek için, okurken tuhaf pozisyonlarda oturmamaya dikkat edin. Düzenli molalar da faydalı olabilir. Baş ağrısı tekrarlarsa, göz muayesi yaptırın veya doktorunuza danışın.

Baş Ağrısını Dindirmek İçin Öneriler

Baş ağrılarının çoğu hafiftir ve günlük hayatın stresine bağlıdır. Baş ağrısını dindirmek için bir mola verin ve temiz hava alın. Boyun ve omuz kaslarınıza masaj yapmayı deneyin. Bunlar faydalı olmazsa, sakin, serin ve karanlık bir odada dinlenin ve uygun dozda bir ağrıkesici alın.

Ağrıkesiciler genellikle ağrıyı dindirmek için etkili bir yoldur. Ancak, pakette belirtilen dozları aşmayın.

>> Baştan başlayın
r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube