r e k l a m

> Baş Ağrısı
Hemen hemen herkes bir zaman hafif orta şiddette, gittikçe artan ve birkaç saatte iz bırakmadan geçen bir baş ağrısı çekmiştir. Bu tarz ağrıların ciddi bir hastalığa bağlı olması ihtimali düşüktür ve genellikle gerilim, yorgunluk veya alkole bağlıdır. Bununla beraber, baş ağrınız şiddetliyse, 24 saatten fazla sürüyorsa, ağrı kesici ile hafiflemiyorsa, bir hafta içinde birkaç kez oluyorsa vakit kaybetmeden doktorunuza görünmelisiniz.

> OLASI NEDEN ve YAPABİLECEKLERİNİZ Baş ağrıları uykusuzluğa bağlı olarak gelişebilir. Psikolojik stresler, gerilim tipi baş ağrılarına neden olabilir. Baş ağrısını dindirmek için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz (bkz. Baş Ağrısı)

Anksiyete belirtisini incelemek için tıklayın.

Baş Ağrısını Dindirmek İçin Öneriler

Baş ağrılarının çoğu hafiftir ve günlük hayatın stresine bağlıdır. Baş ağrısını dindirmek için bir mola verin ve temiz hava alın. Boyun ve omuz kaslarınıza masaj yaptırmayı deneyin. Bunlar faydalı olmazsa, sakin, sessiz ve karanlık bir odada dinlenin ve uygun dozda bir ağrıkesici alın.

Ağrıkesiciler genellikle ağrıyı dindirmek için etkili bir yoldur. Ancak, pakette belirtilen dozları aşmamaya dikkat edin.

>> Baştan başlayın
r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube