r e k l a m

> Ağrılı Cinsel Birleşme
Penisin vajinaya ilk girdiği anda veya birleşme sırasında veya sonrasında, vajina içinde veya etrafında ağrı ya da rahatsızlık duyma kadınlarda sık görülen bir problemdir. Bu durum birçok fiziksel veya duygusal nedene bağlı olabilir. Nedeni ne olursa olsun, tıbbi yardım almalısınız çünkü birleşme sırasında hissedilen sürekli ağrı hissi, cinsel isteğinizi etkileyerek uzun vadede eşinizle ilişkinize zarar verebilir.

> OLASI NEDEN Rahatsızlığınız vajinismus olabilir. Bu rahatsızlıkta vajina etrafındaki kaslar spazma girerek birleşmeyi ağrılı veya imkansız hale getirir (bkz. Vajinismus). Genellikle cinsellikle ilgili anksiyetelere bağlıdır ancak bazen vajinayı daraltan fiziksel bir hastalığa da bağlı olabilir. Doktorunuza danışın.

> YAPABİLECEKLERİNİZ Doktorunuz cinsel birleşmeyi ağrılı hale getirebilecek fiziksel hastalıkları araştırır. Fiziksel bir problem bulunamazsa, muhtemelen tedavi için sizi bir uzmana yönlendirecektir.

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus vajina etrafındaki kasların spazma girerek birleşmeyi engellediği bir durumdur. Bir tedavi yönteminde, kadın vajinaya çapkarı gittikçe artan genişleticiler yerleştirir. Bu, vajinanın genişleme yeteneğinin artarak birleşmeye izin verecek kadar genişlemesine yardım edebilir. Vajinismus ve kadınları etkileyen diğer bazı cinsel problemler genellikle psikolojiktir. Cinsel danışmanlık, korkular ve geçmiş cinsel travmalar ile baş edilmesine yardım edebilir ve bu durumu tedavi edebilir.

>> Baştan başlayın
r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube