r e k l a m

> Ağrılı Cinsel Birleşme
Penisin vajinaya ilk girdiği anda veya birleşme sırasında veya sonrasında, vajina içinde veya etrafında ağrı ya da rahatsızlık duyma kadınlarda sık görülen bir problemdir. Bu durum birçok fiziksel veya duygusal nedene bağlı olabilir. Nedeni ne olursa olsun, tıbbi yardım almalısınız çünkü birleşme sırasında hissedilen sürekli ağrı hissi, cinsel isteğinizi etkileyerek uzun vadede eşinizle ilişkinize zarar verebilir.

> OLASI NEDEN Bazı kadınlar gebeliğin ileri evrelerinde cinsel birleşmeden rahatsızlık duyabilmektedirler.

> YAPABİLECEKLERİNİZ Deneyerek rahat edeceğiniz pozisyonu bulmalısınız.

Genellikle, eşler gebelik süresince güvenle cinsel ilişkide bulunabilirler. Bebek rahim içinde sıvı dolu bir kese içinde güvendedir; derin birleşmeler bile zararlı değildir. Ancak, düşük veya erken doğum geçmişiniz varsa, veya plasenta previa (plasenta rahim ağzını kısmen ya da tamamen örter) nedeniyle kanamanız varsa, doktorunuz gebelik süresince seksten uzak durmanızı önerecektir.

Karnın artan çapı veya meme hassasiyeti problem olabilir. Rahat ettiğiniz pozisyonu bulana kadar değişik pozisyonlar deneyin. Oral seks veya karşılıklı mastürbasyon da alternatif çözümlerdir.

Her iki eşte gebelikten dolayı cinsel istek azalması veya artışı oluşabilir. Bu durum oldukça normaldir. Eşinizle duygularınızı ve ihtiyaçlarınızı paylaşmanız önemlidir.

>> Baştan başlayın
r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube