r e k l a m

> Ağrılı Cinsel Birleşme
Penisin vajinaya ilk girdiği anda veya birleşme sırasında veya sonrasında, vajina içinde veya etrafında ağrı ya da rahatsızlık duyma kadınlarda sık görülen bir problemdir. Bu durum birçok fiziksel veya duygusal nedene bağlı olabilir. Nedeni ne olursa olsun, tıbbi yardım almalısınız çünkü birleşme sırasında hissedilen sürekli ağrı hissi, cinsel isteğinizi etkileyerek uzun vadede eşinizle ilişkinize zarar verebilir.

> OLASI NEDEN Dış yaralar tamamen iyileşse de, içerde hala rahatsızlık hissedebilirsiniz. Genellikle 6 hafta içinde tam iyileşme sağlanır.

> YAPABİLECEKLERİNİZ Ameliyattan 3 ay sonra seks hala ağrılıysa, doktorunuza danışın.

Kalp krizi veya felç gibi hastalıklardan sonra cinsel ilişkiye girmek konusunda genellikle kaygılanılır. Partnerinizle yaptığınız seksten sonraki gevşeme, iki kat merdiven çıkmak gibi efor sarf etmenizi sağlar. Vücudunuz bunu kaldırabilecek durumdaysa cinsel ilişkiye girmenizde de herhangi bir sakınca yoktur. Bu konuda herhangi bir şüpheniz varsa doktorunuza danışın.

Vücudunuzda bir ameliyata bağlı olarak oluşan fiziksel değişiklik de sorun yaratabilir. Bağırsak ameliyatından sonra bağırsağın karın cildine ağızlaştırılması ve kadınlarda memenin alınması buna örnek gösterilebilir. Bu gibi durumlarda psikolojik destek almak fayda sağlayabilir. Ağır romatizmal hastalıklarda ağrı cinsel yaşamınızı olumsuz etkileyebilir. Bu durumda rahat bir cinsel ilişki için farklı pozisyonları deneyebilirsiniz.

>> Baştan başlayın
r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube