r e k l a m

> Gebelikte Mide Bulantısı veya Kusma
Kadınların çoğu gebeliğin ilk 3 ayında bulantı ve kusma yaşar. Bu bulgular sabah bulantıları olarak bilinse de günün herhangi bir zamanında, özellikle de yorgun veya açken olabilir. Sabah bulantıları olasılıkla erken gebelik dönemindeki belirgin hormon değişimlerine bağlıdır. Kendi kendinize alacağınız önlemler ile bulgular hafifleyebilir ve genellikle 12. gebelik haftasında düzelir.

Gebeliğin ileri dönemlerinde başlayan kusmalar bir idrar yolu enfeksiyonuna veya gebelikle ilgisi olmayan, örneğin besin zehirlenmesi gibi, bir probleme bağlı olabilir.

> 24 saat içinde doktorunuza danışın!

> OLASI NEDEN Şiddetli bulantı ve kusma (hipermezis olarak adlandırılır) tedavi edilmezse siz ve bebeğiniz için zararlı olabilir. Nedeni bilinmemektedir, ancak iki veya daha fazla çocuğa hamile olan kadınlarda daha sık görülür.

> YAPABİLECEKLERİNİZ Doktorunuz muhtemelen sizi hastaneye yönlendirecektir ve orada ilk olarak damardan sıvı verilecek ve bulantı ilaçları başlanacaktır. Gebeliğinizin değerlendirilmesi için ultrason yapılacaktır. Kademeli olarak normal yemeye başlayabilirsiniz.

>> Baştan başlayın
r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube