r e k l a m

> Gebelikte Mide Bulantısı veya Kusma
Kadınların çoğu gebeliğin ilk 3 ayında bulantı ve kusma yaşar. Bu bulgular sabah bulantıları olarak bilinse de günün herhangi bir zamanında, özellikle de yorgun veya açken olabilir. Sabah bulantıları olasılıkla erken gebelik dönemindeki belirgin hormon değişimlerine bağlıdır. Kendi kendinize alacağınız önlemler ile bulgular hafifleyebilir ve genellikle 12. gebelik haftasında düzelir. 

Gebeliğin ileri dönemlerinde başlayan kusmalar bir idrar yolu enfeksiyonuna veya gebelikle ilgisi olmayan, örneğin besin zehirlenmesi gibi, bir probleme bağlı olabilir.

> Derhal doktorunuzu arayın!

> OLASI NEDENLER Rahatsızlığınız migren olabilir. Bunun yanında, bulgularınız şiddetli preeklampsiye (Gebelik Zehirlenmesi) bağlı olabilir (özellikle gebeliğiniz 28 haftadan ileriyse.) Bu hastalık sizin ve bebeğinizin yaşamını tehlikeye sokabilir.

> YAPABİLECEKLERİNİZ Doktorunuz tansiyonunuzu ölçecek ve idrar tahlili ile preeklampsi bulgularını arayacaktır. Neden migrense, karanlık bir odada dinlenerek ve ağrı kesici alarak tedavi olunabilir. Preeklampsiniz varsa, gözlem ve kan basıncı kontrolü için hastaneye yatmanız gerekebilir. Ayrıca; bebeğinizin erken doğurtulması gerekebilir.

>> Baştan başlayın
r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube