r e k l a m

> İdrar Kaçırma
İdrar kaçırma, idrarı kontrol edememe durumu olarak nitelendirilir. Yaşlanmadan, ciddi hastalıklardan veya bazı ilaçlardan kaynaklanabilir. Herhangi bir ciddi problemi ortadan kaldırmak için, doktorunuzla konuşun.
> Kontrol kaybı, karın bölgesine ani baskı uygulanmasından kaynaklanıyor olabilir. Leğen bölgenizdeki kasları güçlendirmek için Kegel egzersizlerini uygulamayı deneyin. Belirtileriniz devam ederse doktorunuzu arayın.

Kegel Egzersizleri

Pelvik taban kasları vajina ve üretranın (idrar deliği) gücü, formu ve elastikiyetinden sorumludur.

Bu kaslar, doğum sırasında bebeği doğurmak için esneyip genişler; menopozdan sonra ise, östrojen düzeyinin azalması sonucunda zayıflar. Kegel egzersizleri bu kasların eski gücünü yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Pelvik taban kaslarınızı güçlendirmek ve idrar kaçırmayı engellemeye yardımcı olmak için aşağıdaki Kegel egzersizlerini uygulayın:

  1. Bu kasların yerlerini saptamak için idrar akışını orta yerinde kesin ya da parmağınızı veya bir tampon yerleştirdikten sonra vajinanızı kasın.
  2. Kası, hızlı hızlı ve art arda on kez kasıp gevşetin.
  3. 10 saniye dinlenin
  4. Tekrar kasıp 10 saniye ya da tutabildiğiniz kadar tutun.
  5. 10 saniye dinlenin
  6. Bu işlemi yavaş yavaş çalışarak, günde yaklaşık 150 kasılmaya kadar tekrar edin. Kasmaları giderek daha uzun sürelerle tutun.
>> Baştan başlayın
r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube