r e k l a m

> Vajinal Akıntı, Kaşınma veya Tahriş
Vajina duvarlarından ve rahim ağzından gelen salgılar vajinayı nemli ve temiz tutar. Salgılar, genellikle adet döngüsü içinde değişen miktar ve kıvamda, ince, sarımsı beyaz renktedir ve akıntıya neden olurlar. Salgıların miktarı cinsel uyarılma ve gebelik sırasında artış gösterir. Bu durum oldukça normaldir ve bir sorun oluşturmaz. Ancak, vajinal akıntı miktarında belirgin bir sebep olmaksızın artış olması veya anormal görünümlü veya kötü kokulu akıntı enfeksiyon bulgusu olabilir ve doktorunuza görünmenizi gerektirir.
> Vajinal mantar enfeksiyonları için reçetesiz erişim sağlayabileceğiniz tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Belirtileriniz devam ederse doktorunuzu arayın.

Kandida, mayaya benzer mantardan oluşan vajinal bir enfeksiyondur. Aşırı yanma ve genital kaşıntı; kümelenmiş, beyaz, peynirimsi akıntı; cinsel ilişki sırasında ağrı/acıma gibi belirtilerle kendini gösterir. Reçeteli veya reçetesiz mantar önleyici krem veya bazı kadınlar için vajinaya yerleştirilecek fitiller yanma ve kaşıntıyı azaltabilir. Ayrıca, ağızdan alınacak mantar önleyici tabletler kullanılabilir.

>> Baştan başlayın
r e k l a m
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube