Sizi Daha Yakışıklı Yapacak 4 Besin

| Son gözden geçirme: 03/08/2011

Men’s Health dergisi tarafından belirlenen Brad Pitt’in rakibi olmak için süpermarketten almanız gereken yiyeceklerin kare ası…

Somon
Bu yağlı balık iyi görünmenin ve iyi hissetmenin oldukça sağlam bir yolu. Somon, kuru ciltlerin daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlayan omega-3 yağ asitlerinden yüksek miktarda içerir. Dahası su toplamasından dolayı yüzünüzde oluşan şişliklerin inmesini sağlar.
Kuş Üzümü

Böğürtlen familyasının bu üyesi cildinizin kalojen üretmesine yardımcı C vitaminiyle doludur. Saçlarınızın da kurtarıcısıdır. Kuş üzümü ayrıca saç foliküllerinizi koruyan ve saçlarınızın uzamasını sağlayan antioksidanlar içerir.

Esmer Pirinç

Esmer pirinç cildinizin nemli kalmasını sağlayan harika bir vitamin kaynağıdır çünkü cilde nem veren niyasin (B3 vitamini) ve pantotenik asit (vitamin B5) açısından zengindir. Bu yüzden de yüz kremlerinin vazgeçilmezidir.

Ceviz

Bu kuruyemişte 'güzellik vitamini' olarak anılan biyotin bulunur. Bir taşla üç kuş vurabilirsiniz çünkü hem cildiniz hem saçınız hem de tırnaklarınız için bulunmaz bir hint kumaşıdır. Eksikliği halinde saç dökülmesi, ciltte döküntü ve göz problemleri yaşanabilir. Aman dikkat!

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar:

Etiketler: ,

Kategori: ERKEK SAĞLIĞI, SAĞLIKLI YAŞAM, SLAYT GÖSTERİLERİ

  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube